Jerzy Dziewulski.pl

O sobie

Urodziłem się i wychowałem w Warszawie. Ukończyłem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zasadniczą służbę wojskową ukończyłem w stopniu sierżanta podchorążego. Swojego legendarnego dowódcę gen. dyw. Edwina Rozłubirskiego wspominam z najwyższym szacunkiem.

MV-Agusta
Wśród swoich ;-)

Pracę zawodową rozpocząłem w wydziale kryminalnym na Żoliborzu, potem pracowałem w Komendzie Stołecznej (tzw. Pałac Mostowskich), pełniąc wiele funkcji, w tym dowódcy jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Warszawa - Okęcie.

Byłem pierwszym w historii kraju posłem - policjantem, wybranym do Parlamentu w listopadzie 1991 roku. Z policji odszedłem w 1997 roku ze stanowiska Głównego Specjalisty w Komendzie Głównej Policji w związku z konstytucyjnym zakazem możliwości łączenia służby w policji i wypełniania mandatu poselskiego.

Byłem posłem nieprzerwanie do 2005 roku. W międzyczasie, przez kilka lat, byłem Wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Wielokrotnie sprawozdawałem sejmowe ustawy związane z pracą policji i systemem bezpieczeństwa państwa. Jestem twórcą Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.

MV-Agusta
Z Prezydentem RP

Odznaczony zostałem Krzyżami: Kawalerskim i Oficerskim Orderu Polonia Restituta. Jako jedyny policjant w Polsce zostałem odznaczony trzykrotnie medalem Za odwagę. Byłem dwukrotnie ranny w służbie.

W czasie kampanii prezydenckiej Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku pełniłem funkcję szefa jego ochrony osobistej, a następnie od grudnia 1995 roku do maja 1996 nieetatową funkcję sekretarza osobistego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby następnie w maju 1996 roku zostać mianowanym na stanowisko Doradcy Prezydenta ds. bezpieczeństwa.

Zainteresowania

MV-Agusta
Motor MV-Agusta

Mój zawód i praca, jaką wykonywałem, narzuciły mi "zdrowy" styl życia. Nie palę i nie piję alkoholu (dla mnie to ok - dla innych niestety nie).

Byłem w przeszłości piłkarzem II ligi. Grałem w hokeja na lodzie. Kolarstwo, ktore uprawiałem, pozwalało mi potem poznać wielkich tego sportu. Boks to osobny rozdział w moim życiu - przetrwalem "pierwszy krok" i potem jeszcze 18 walk (desek nie zaliczyłem nigdy). Potem przyszedł czas na walki wręcz, strzelectwo, rajdy samochodowe, wyścigi motocyklowe. Jestem instruktorem narciarskim.

Dziś moją pasją są samochody corvette i motocykle. Mam trzy vette C1, C3 i C5 oraz motocykle MV-Agusta i H. Davidson V-Rod

więcej fotografii

Jerzy Dziewulski
Stworzone przez Net Resolve - projektowanie aplikacji internetowych i tworzenie stron www, obsługa programistyczna przedsiębiorstw